Inicjatywa przedstawicieli świata biznesu „Sojusz dla Młodych” (ang. Alliance for YOUth), zainaugurowana przez firmę Nestle, ma na celu walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi. EY, dołączając do sojuszu, zaoferuje szkolenia i praktyki młodym osobom: firma przeprowadzi 55 tysięcy szkoleń oraz 35 tysięcy praktyk zawodowych do 2020 roku w całej Europie.
Wśród firm, które przystąpiły do przedsięwzięcia są m.in. EY, Adecco, Axa, Cargill, CHEP, DS Smith, Facebook, Firmenich, Google, Nielsen, Publicis Groupe, Salesforce.com, Twitter oraz White&Case.
- Celem inicjatywy jest m.in. efektywne rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych ludzi, jednego z największych obecnie społecznych i ekonomicznych wyzwań - mówi Mark Otty, Partner Zarządzający EY na region EMEIA. - Członkowie Alliance for YOUth zobowiązują się do przedstawienia młodym ludziom perspektyw rozwoju zawodowego i podwyższania ich kwalifikacji. EY, dołączając do sojuszu, potwierdza swoją gotowość do zapewnienia miejsc pracy umożliwiających zdobywanie praktyk i doświadczeń zawodowego przez młodych ludzi jeszcze podczas studiów – dodaje.
Firmy, które w ramach Sojuszu dla Młodych zobowiązały się zmierzyć z problemem bezrobocia wśród młodych, zamierzają to robić m.in. poprzez:
- Aktywne uczestnictwo w powołanym przez Komisję Europejską Europejskim Przymierzu na rzecz Praktyk Zawodowych i promowanie szkoleń oraz praktyk dla młodzieży.
- Stworzenie wspólnych inicjatyw mających na celu stworzenie szans zdobycia przez młodych ludzi doświadczenia zawodowego oraz odbycia praktyk.
- Zachęcanie pracowników do udzielenia pomocy młodzieży poprzez organizowanie warsztatów i szkoleń z zakresu napisania CV oraz odpowiedniego przygotowania do rozmów rekrutacyjnych.
Rekrutacja do EY: globalnie i lokalnie
Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w 2015 roku około 65 tysięcy osób. Jak potwierdził globalny CEO EY Mark Weinberger podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, nowe etaty powstaną na całym świecie w ponad 140 krajach, w których są biura EY. Do firmy dołączą głównie osoby młode – absolwenci i studenci wyższych uczelni.
- Silny wzrost widoczny w wielu branżach oraz polepszająca się koniunktura przynosi większe zapotrzebowanie na usługi świadczone przez naszą firmę – uzasadnia Weinberger.
Rekrutacja w Polsce rozpocznie się już w marcu br. Firma planuje zatrudnić około 250 osób w sześciu biurach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Łodzi. Oferta skierowana będzie do studentów i absolwentów kierunków biznesowych, prawniczych, ścisłych i informatycznych. Studenci będą mogli zaaplikować na praktyki oraz stanowiska asystenckie do wszystkich działów firmy: audytu, doradztwa podatkowego i prawnego, biznesowego i transakcyjnego.
Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY: Nasza oferta skierowana jest do osób, które wyróżniają nie tylko wyniki i osiągnięcia zdobyte podczas studiów. Poszukujemy przede wszystkim osób, które dzięki swoim umiejętnościom miękkim będą mogły szybko dopasować się do naszego międzynarodowego zespołu. Stawiamy na komunikatywność, pracę zespołową, kreatywność i otwartość. Praca w branży doradczej ma charakter bardzo dynamiczny i kompetencje miękkie są tu równie ważne, co umiejętności analityczne. W zamian oferujemy przejrzystą ścieżkę kariery, możliwości rozwoju, pracę w międzynarodowym środowisku oraz ambitne projekty. Jako pracodawca jesteśmy doceniani od lat, o czym świadczą wysokie pozycje EY w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce.
EY w Polsce zatrudnia obecnie 1700 osób. Dodatkowo, globalna inwestycja firmy we Wrocławiu i otwarcie EY Global Shared Services w tym mieście, wiosną 2011 roku, zaowocowało już prawie 400 nowymi miejscami pracy. Łącznie więc, ponad 2100 osób pracuje dziś we wszystkich sześciu polskich biurach EY oraz w Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.
dostarczył infoWire.pl